• مسئول هماهنگی

                                               برای هماهنگی تمام برنامه ها

                                               طبیعت گردی

                                            تفریحات دریایی

                                                  عکاسی

                               کمپ وگشت بازدید از جزایر اطراف

                               باشماره های زیر تماس بگیرید:

                                         مسئول هماهنگی

                                              احمد رحیمی

                                            09172063365  

                                            09171683365

                                            07635240025         

                                                                فکس:07635243367 

 • تورهرمز

     جزیره  هرمز

   جزیره هرمز درشرق جزیره قشم با فاصله 15کیلومتری قرار دارد

   تور هرمز از جزیره قشم هرروز از ساعت 6صبح  حرکت به سمت هرمز ساعت 15برگشت

   برنامه تور:

   ترانسفر رفت وبرگشت به جزیره هرمز

   گشت وبازدیداز جازبه های طبیعی جزیره هرمز(قلعه پرتغالیها،فرش شنی،دره رنگین کمان،دره مجسمه ها،ساحل شنا) همراه با ناهار غذاهای دریایی

  هزینه بابت هرنفر:65000تومان


   


 • عکس هرمز

  فرش شنیقلعه پرتقالیهاقلعه پرتغالیهادره رنگین کماندره رنگین کمانسواحل خاک سرخ (کوه گلک)
 • درباره هرموز

  جزیرهٔ هرمز جزیره ای بیضی شکل است که طول محیط آن حدود ۶۰۰۰ متر می‌باشد و در مدخل خلیج فارس در فاصلهٔ 18 کیلومتری بندرعباس قرار دارد. نام قدیمی این جزیره زرون بوده است. املای صحیح نام کنونی جزیره هرموز یا هرمزد برگرفته از کلمات خورموز یا خورموغ به معنی لنگرگاه و بندر ایالت موغستان (میناب) بوده است.

  این جزیره را به علت موقعیت جغرافیایی آن و مجاورت با تنگه هرمز ، کلید خلیج فارس می‌دانند. همین موقعیت است که آن را در طول تاریخ، از نظر سوق الجیشی و بازرگانی از اهمیت خاصی برخوردار ساخته‌است.

          جزیره هرمز نگینی است از نقش رنگ در قلب خلیج‌فارس.

  تنگه هرمز

  تنگه‌ٔ هرمز آبراهی است که دریای عمان را به خلیج فارس می‌پیوندد. این گذرگاه یکی از استراتژیک‌ترین خطوط بین‌المللی کشتیرانی در جهان به شمار می‌آید.

  نامگذاری

  نام هرمز بنا بر منابع تاریخی در قدیم «هورموغ» بوده که در گویش بومی لارستانی به معنای نخل است. از سویی این واژه می‌تواند از ترکیب هور+موغ (موغستان) به معنی آبراهه موغستان (ایالت قدیم جنوب ایران یا میناب کنونی)ساخته شده باشد. برخی نیز کلمه هرمز (هورمز) را برگرفته از لغت اهورامزدامی‌دانند.

  مشخصات جغرافیایی

  طول این آبراه ۱۵۸ کیلومتر، عرض بین ۵۶ تا ۱۸۰ کیلومتر می‌باشد. ژرفای تنگه هرمز به دلیل شیب تند کف آن از قسمت شمال به جنوب متغیر است، به طوری که نزدیکی جزیره لارک، در حدود ۳۶ متر و در ساحل جنوبی و در نزدیکی شبه جزیرهمسندم ۱۸۰ متر است. قوس آن رو به شمال و به‌طرف درون فلات ایران قرار دارد و در نتیجه بیشترین خط ساحلی آن در راستای کرانه‌های ایران قرار گرفته‌است.

  قلعه پرتغالي ها و آثار باقيمانده از دوران تسلط پرتغالي ها بر اين جزيره.

  اين قلعه که در ضلع شمالی جزيره هرمز و در ساحل دريا قرار دارد مهم ترين قلعه باقی مانده از روزگار تسلط پرتغالی ها بر سواحل وجزاير خليج فارس است.اين قلعه به فرمان آلفونسوآلبرکرک دريانورد پرتغالی در سال 1507 ميلادی در محلی موسوم به مورنا احداث شد.قلعه به شکل چند ضلعی نا منظم است. ساختمان آن بسيارمحکم است و ديوارهايی به قطر5/3 مترباچند برج به ارتفاع12متر دارد. تاسيسات قلعه شامل انبارهای تسليحات آب انبارواتاق هايی با سقف هلالی است. در زمان شاه عباس که به استعمار پرتغالی ها در ايران خاتمه داده شد اين قلعه به دست امام قلی خان از سرداران شاه عباس فتح گرديد.

  سرزمین‌ خاك‌های سرخ؛ فرش خاك هرمز

  وقتی كه وارد جزیره هرمز می‌شوی، چهره بومیان تو را كمی به یاد بلوچ‌ها می‌اندازد، كمی هم به یاد هندیان، دختران در پس برقع، در پس چادرهای بندری و موج دریا، آن قدر جزیره كوچك است كه هر جا باشی اگر سكوت باشد، می‌توانی صدای دریا را بشنوی، شرجی دریا كه گویی در كف دستانت آرمیده است. هرمز معروف است به ساحل‌های رنگین و خاك رنگین‌تر از ساحل جزیره، ساحل‌های طلایی و نقره‌ای بكر؛ خاك سرخ جزیره هرمز نیز زبانزد است و همه?ساله جهانگردان زیادی را به خود جلب می‌كند؛ دره نمكی و نمك‌هایی كه هنگام بارندگی با تركیبی از رنگ‌های سپید و سرخ و طلایی حالت روان به خود می‌گیرند.

  جزیره زیبای هرمز,جزیره هرمز,گردشگری

   فراموش نكنید؛ «خاك» یكی از دیدنی‌های هرمز است؛ ذره ذره خاكش، تركیب افق، ساحل رنگی و نقش خلیج‌فارس؛ وقتی كه می‌گوییم نقره‌ای و طلایی و سرخ، فقط واژه است، نقره‌ای خود طیفی می‌شود كه با رنگ آفتاب بازی می‌كند، گاهی كم‌رنگ‌تر و گاهی پررنگ‌تر، گاهی از فرط روشنایی به رنگ آسمان‌ها نزدیك می‌شود و گاهی از فرط تیرگی گویی می‌شود ذره‌ای از دل شب كه نور مهتاب بر آن می‌تابد.بقیه رنگ‌ها نیز همین است، خاك سرخ فقط یك تمثیل است تا تو را به دنیای آرزوها و دنیای رنگ‌ها ببرد. خاك است و آفتاب و رنگ، آن‌قدر پرتلالو كه نقش خیال می‌زند و بسیاری كه نقش هنر در ذهن دارند، در مناسبت‌های مختلف بر ساحل این جزیره گردهم می‌آیند و فرشی از خاك با طرح‌های بكر ترسیم می‌كنند. حدود 3 سال پیاپی است كه به مناسبت‌های مختلف فرش خاكی هرمز كه با استفاده از خاك‌های رنگارنگ جزیره ترسیم می‌شود، بهانه‌ای است تا هنرمندان گردهم آیند و نقش خاك را بر دل زمین بزنند. زمان برگزاری دقیق این مراسم همه?ساله مشخص نیست، ولی اصولا در نیمه دوم سال كه بیشتر فصل سفر به جنوب است و یا در اردیبهشت ماه به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس این برنامه تكرار می‌شود.